Wisła Puławy kontra Pogoń Siedlce, wynik spotkania 0-3

Sobotnie spotkanie na Stadionie MOSiR w Puławach zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem Pogoni Siedlce, która pokonała Wisłę Puławy 3-0. Mecz w ramach 34. kolejki II Ligi - Wschodniej, rozpoczął się o godzinie 12:00, a już do przerwy goście prowadzili 1-0. Po przerwie drużyna z Siedlec dołożyła kolejne dwa gole, pieczętując swoje zwycięstwo i pokazując dominację na boisku.

Relacja z meczu

Podczas kolejki numer 34 II Ligi - Wschód, Stadion MOSiR w Puławach stał się areną emocjonującego starcia pomiędzy Wisłą Puławy a Pogonią Siedlce. W to słoneczne popołudnie, kibice zapełnili trybuny, gotowi wspierać swoje drużyny w walce o cenne punkty. Sędzia główny, M. Pelka, rozpoczął mecz o godzinie 12:00, a od pierwszych minut było jasne, że czeka nas widowisko pełne napięcia i zwrotów akcji.

Mecz rozpoczął się dynamicznie, z obydwiema drużynami starającymi się przejąć kontrolę nad grą. Już w 6. minucie, gospodarzom przytrafił się pierwszy zgrzyt - L. Wiech otrzymał żółtą kartkę za faul taktyczny, co dało Pogoni dodatkowy impuls do ofensywnej gry.

Goście z Siedlec szybko wykorzystali przewagę, zdobywając prowadzenie w 21. minucie. L. Hrnčiar, po precyzyjnym dośrodkowaniu, umieścił piłkę w siatce, czym spowodował wybuch radości w sektorze gości. Wisła próbowała odpowiedzieć, jednak bramkarz Pogoni był tego dnia w znakomitej formie.

W 27. minucie kolejne ostrzeżenie dla Wisły - P. Skalecki otrzymał żółtą kartkę za nieprzepisowe zagranie. Napięcie rosło, a w 30. minucie R. Janicki również zobaczył żółty kartonik, co świadczyło o rosnącej frustracji w szeregach gospodarzy.

Gdy zegar wskazywał 35. minutę, sytuacja gospodarzy jeszcze bardziej się skomplikowała. R. Sewerys za brutalny faul został ukarany czerwoną kartką, co zmusiło Wisłę Puławy do dalszej walki w osłabieniu. Na dodatek, jeszcze przed przerwą, K. Noiszewski (36') i D. Szuprytowski (45') również zostali ukarani żółtymi kartkami.

Druga połowa rozpoczęła się od wzmożonych ataków Pogoni Siedlce, która szybko wykorzystała przewagę liczebną. W 54. minucie P. Misiak podwyższył wynik na 2-0, skutecznie wykańczając zespołową akcję. Wisła, mimo ambitnych starań, nie była w stanie znaleźć drogi do bramki przeciwnika.

W 63. minucie D. Pavlas z Wisły zobaczył kolejną żółtą kartkę, co tylko potwierdzało trudności gospodarzy w tym spotkaniu. Pogoń natomiast nie zwalniała tempa i w 78. minucie M. Majewski ustalił wynik meczu na 3-0, potwierdzając dominację swojej drużyny.

Końcowy gwizdek sędziego M. Pelki przypieczętował zasłużone zwycięstwo Pogoni Siedlce, która dzięki trzem zdobytym punktom umocniła swoją pozycję w tabeli. Wisła Puławy, mimo wsparcia własnych kibiców, musiała uznać wyższość rywala i pogodzić się z dotkliwą porażką.

Atmosfera na stadionie, choć pełna napięcia, była także przepełniona sportowym duchem i determinacją obu zespołów. Kibice opuszczali trybuny z mieszanymi uczuciami - jedni cieszyli się z triumfu, inni pocieszali się nadzieją na lepsze wyniki w przyszłości.